Maistas - vaistas

 •  
       
   
   Dr Johanna Budwig (dr. Johanna Budwig) buvo viena iš pirmaujančių Europos biochemikų vėžio mokslinių tyrimuose.
  Ji gimė 1908 metais ir mirė būdama 95 metų amžiaus.
  Už ypatingus nuopelnus vėžio gydyme, septynis kartus nominuota Nobelio premijai.
  Budwig pareiškė, kad produktų su sumažintu riebalų kiekiu ir perdirbtų aliejų/riebalų naudojimas sukelia sunkias ligas. Kai iš maisto dirbtinai pašalinami riebalai - tai grėsmė ir vaikams, ir suaugusiems.
  Remiantis tyrimo duomenimis, ji pradėjo eksperimentiškai ieškoti maisto produktų, padedančių vėžio ligos gydyme. Galų gale apsistojo prie varškės ir organinių linų sėmenų aliejaus mišinio.
  Linų sėmenų aliejus, daugiau nei kiti, turi OMEGA3 riebalų rūgščių, yra lengvai virškinamas ir nesukelia alergijos. Varškėje yra aukšto lygio glikoproteinų.
  Budwig nustatė, kad varškės ir linų aliejaus derinys leidžia riebalų rūgštims pasidaryti tirpioms vandenyje ir lengvai absorbuotis organizme.
  Vienas sėmenų aliejus yra nekenksmingas, bet ir ne toks naudingas. Aliejus turi būti sumaišytas su varške.
  Savo nuostabai Budwig nustatė, kad praėjus trims mėnesiams tokios dietos, vėžiu sergančių pacientų būklė pagerėjo. Metastazės sumažėjo, ligoniai sustiprėjo, o kraujyje nebėra geltonai-žalių dalelių. Fosfolipidų ir lipoproteinų lygis sunormalėjo, hemoglobino kiekis normalus. Pasirodė, kad vėžio gydymas yra įmanomas!
  Po daugelio tyrimų metų ji rado optimalią sudėtį - du šaukštai organinio (šalto spaudimo) linų sėmenų aliejaus gerai išmaišoma su 100-150 g varškės iki vienalytės masės, vartojama vieną kartą per dieną.
  1990 metais, onkologas dr Roehm pasakė, kad tai yra sėkmingiausia priešvėžinė dieta pasaulyje.
  Dietos naudojimas, kaip tai buvo vėliau vadinama "Budwig protokolas", įrodė terapinę vertę ne tik prevencijoje ir gydyme nuo vėžio, bet ir širdies priepuolio, aterosklerozės, kepenų funkcijos sutrikimų, pepsinės opos, artrito, odos egzemos, senatvinės dimensijos ir autoimuninių ligų atvejais.
  Per visą gyvenimą Johannos Budwig moksliniai tyrimai buvo ignoruojami, oponuojami ar nutylimi tiek  oficialios medicinos, tiek  maisto pramonės ir farmacijos industrijos, nes buvo nenaudingi abiems.
  Johanna Budwig teigė, kad maistui negalima naudoti bet kokių rafinuotų aliejų ir taip vadinamų dirbtinių riebalų (margarinas, majonezas), gautų hidrinimo ar dalinio hidrinimo keliu. Žmogaus organizmas, širdies raumenys atmeta tokius perdirbtus riebalus, kurie galų gale sukelia įvairius sutrikimus.
  Pagal jos nuomonę, leidžiama naudoti angliavandenių, kurių sudėtyje yra natūralaus cukraus: obuoliai, figos, kriaušės, vynuogės...
  Neleidžiama naudoti rafinuoto cukraus visais pavidalais, makaronų, baltos duonos, riebios mėsos, keptų ir konservuotų produktų.
  Beveik visiems, norintiems išlaikyti normalią sveikatos būklę, rekomenduojama kiekvieną dieną suvalgyti 100 g varškės su 5 g linų sėmenų aliejaus.
  Reikėtų pažymėti, kad sunkiais atvejais Joanna Budwig siūlė naudoti mišinį, kurį sudaro 42 g linų sėmenų aliejaus (3 šaukštai) ir 100 g šviežios varškės.    Pvz., pusryčiams galima blenderyje sumaišyti medaus, natūralaus šalto spaudimo linų sėmenų aliejaus, šviežio pieno ir šviežios varškės.  Galima pridėti riešutų (išskyrus arachisus) ar šviežių vaisių pagal sezoną.
   
  PASTABA. Linų sėmenų aliejus yra greitai gendantis.
  Rinkdamiesi parduotuvėje, būtinai pažiūrėkite į išpilstymo dieną. Jei aliejus buvo išpilstytas daugiau nei prieš mėnesį, jis yra 100% sugedęs, net jei galiojimo data šeši mėnesiai.
  Pardavėjai galvoja, kad sėmenų aliejų kaip ir saulėgrąžų galima laikyti šilumoje ir šviesoje. Taip laikomas aliejus pasidaro kartus ir neskanus. Šviežias aliejus yra aromatingas, malonaus skonio kiek lengvai deginantis kaip garstyčios. Nusipirkę aliejų laikykite tik šaldytuve.