Insulto nustatymas

 •  
   
   
  INSULTAS:
  Atsiminkite viso labo tik tris pirmus žingsnius...


  Mano draugas atsiuntė man šį straipsnį ir paprašė manęs išsiuntinėti jį po visą pasaulį. Jeigu kas nors įsimins šią nesudėtingą informaciją, tai galės kai kuriems žmonėms išgelbėti gyvybę. Tai tiesa. Perskaitykite, prašau, šią informaciją:

   
  KAIP NUSTATYTI INSULTĄ
  Gamtoje poilsio metu mano draugė suklupo ir parpuolė - ji visus įtikinėjo, kad jai viskas gerai, draugai norėjo iškviesti greitąją pagalbą, bet ji atsisakė. Meri toliau džiaugėsi poilsiu. Vėliau paskambino Meri vyras ir visiems pranešė, kad jo žmoną paguldė į ligoninę. 18 valandą Meri mirė. Pikniko metu ją ištiko insultas. Jeigu jos draugai būtų žinoję, kaip nustatyti insulto požymius, galbūt Meri šiandien būtų buvusi su mumis.
  Gydytojas neuropatalogas po to pareiškė, kad jeigu jis būtų galėjęs atvykti pas nukentėjusiąją per tris valandas, jis galėjo visiškai pašalinti insulto pasekmes...
  Problema yra ta, kad niekas negalėjo atpažinti insulto,  nustatyti teisingos diagnozės ir nukentėjusiosios per tris valandas nepristatė į gydymo įstaigą. 

  ATPAŽINKITE INSULTĄ
  Pasistenkite atsiminti tris pagrindinius žingsnius, atpažįstant insulto simptomus, taip vadinamus < NKP>.
  Nukentėjusiajam nuo insulto gali būti rimtai pažeista smegenų veikla, jeigu šalia esantys žmonės laiku nenustatys insulto požymių. Šiandien, kaip tvirtina gydytojai, bet kuris įvykio liudininkas gali atpažinti insulto požymius, užduodant nukentėjusiajam tris paprastus klausimus:
  N *Paprašykite nukentėjusįjį NUSIŠYPSOTI.
  K *Paprašykite KALBĖTI. Paprašykite rišliai pasakyti paprastą sakinį.               P *Paprašykite PAKELTIabi rankas.
  Dėmesio ! Greta paminėtųjų yra dar vienas insulto atpažinimo požymis: paprašykite nukentėjusįjį iškišti liežuvį. Jeigu liežuvis yra kreivas arba neteisingos formos ir krenta į vieną ar į kitą pusę, tai insulto požymis.
  Jeigu jūs pastebėjote, kad nukentėjusysis negali atlikti kurių nors iš minėtų užduočių, nedelsdami kvieskite greitąją pagalbą ir atvykusiems medikams nupasakokite pastebėtus simptomus.

  Kardiologai tvirtina, kad kiekvienas, kuris gavęs šį laišką išsiųs jį 10-čiai žmonių, gali būti tikras, kad mažų mažiausiai jis vieną gyvybę bus išgelbėjęs.